Deutsch Eesti English Русский
 
 
Perepuhkus Taevaskoja Salamaal
Taevaskoja tee 32, Taevaskoja
Põlva vald, Põlvamaa, 63229
+372 5345 6480
info@salamaa.eu
Skype: taevasmaa1
GPS: N58.10562,  E27.03877

  icon icon icon icon

 
  

Tere tulemast Taevaskoja Salamaale!

Asume eesti ühes kaunimas paigas, Taevaskojas, liivakivipaljanditest (kõrgeim 22,5m) veerandtunnilise jalututskäigu kaugusel, oleme ümbritsetud üle 150-ne aasta vanusest okasmetsast.
Salamaal (43 ööbimiskohta) on põnevad teematoad, õues müramängumaa, grilli ja lõkkekohad, maalava, saunad, telkimise ja autokaravani kohad. Taevaskoja Salamaal on soe, armas ja hubane seminariruum, mille seintel imekaunid maalid taevaskodadest. Lisaks on võimalik tellida toitlustust, sauna, aktiivseid tegevusi.
Salamaal olijad saavad avastada muinasjutulist loodust tõukekelkudel või tõukeratastel, metsas matkates, mängides.
Teematoad

Taevaskoja Salamaal on tarkuseteradega teematoad, mis koosnevad:

(1) vastavalt teemale kujundatud sisustusest;
(2) sisustuspõhisest loost (rahvapärimus, muinasjutt, vm lugu)
 
Tuleviku Salamaal on lisaks veel
(3) vastavalt toa elanike arvule ja toa loole kostüümid, mida saab selga panna;
(4) teemapõhised esemed, mida saab soovi korral kaasa osta (nn toa märk).
 
Toad on sobilikud nii lastele kui suurtele.
 
Juba on ilmet võtnud:
 
  
Vanapagana tubaVanapagana tuba. Toa lugu räägib Hantsust ja Vanapaganast  ja sellest,  kuidas Vanapagan Hantsu endale tööle kauples. Tuba on suurte ja põnevate magamisasemetega, sisustus on täiesti omanäoline (kullast radiaatorid, kotiriide lagi, neljakohalised narid jne). Seda tuba peab ise nägema, et aru saada, millega on tegemist.
 
 
 Printsessituba. Toa lugu "Kurat saunas kosimas" räägib, kuid 
Printsessi tuba
kas võib ühest vaeslapsest saada muinasjutuliste esemete omanik ja mis juhtub siis kui liialt ahneks minnakse ja manitsusi ei kuulata.Toas on uhke 
suur voodi (+ lisavoodi), vahvad kardinad, voodikatted, lambid - kõik printsessilikult rõõmsates toonides.  
 
  


 
Mõisahärra tubaMõisnikutuba. Mida teab mõisnik näljast ja mida on nälga kannatanud mõisnik valmis tegema? Just seda saab teada naljandist, mis rahvasuus tuntud. Väike, elegantne ja armas tuba.
 Säästutuba
Säästuaja tuba. Minimalistliku lahenduse ja suurusega tuba, mis sobib kõigile neile, kellel majanduslanguse- ja surutisega juba pistmist olnud. Toa lugu on tänapäeva Eestist, õpetades valmistama säästlikult süüa. Toas on ka hulgaliselt säästuaja toiduretsepte. 
 

Romantika tuba
Erilise päeva tuba. Romantiline väiketuba neile, kes lähedasele inimesele meeldivat üllatust tahaksid valmistada.
  
Metshaldja tubaRoheline Metshaldja tuba. Toa lugu „See juhtus metsas” räägib metsa eksinud naisest, kelle metshaldjas koju juhatab ning kahest jahimehest, kes samas metsas näevad päise päeva ajal kuuseoksale hüppamas kõverat vanamoori, linnu moodi nokk peas. Tahavad jahimehed teda tulistada juhtub hoopis midagi eriskummalist...
 

Nõia tubaSinakaslilla Nõia tuba. Nõiatoa loost saab teada, miks pidi perenaine 28.märtsil 1885 aastal öömaja küsijaile tuld ja sõrget tuhka kolm korda ukse alla järele viskama ja mis võib juhtuda kui liiga palju kurja vanduda. Toas on ka nõidumise õpetusi. 
  
 
  
Tubade lood ja kujundused on valminud koostöös MTÜ Eesti Rahvapärimuse Kooliga.